PORTALE PARTNERÓW

Czym są uprawnienia sep – kurs sep

Czym są uprawnienia, które daje nam kurs sep? To uprawnienia, które dotyczą instalacji, sieci energetycznych, które mają za zadanie wytwarzać i przetwarzać, a także przesyłać ciepło oraz innych urządzeń energetycznych. Wszystkie te uprawnienia można uzyskać na dwa sposoby. W zakresie eksploatacji i dozoru.

Kurs sep – zakresy uprawnień energetycznych

Jeżeli zdobędziesz uprawnienia energetyczne po tym, jak skończysz kurs SEP, możesz zająć się między innymi obsługą, konserwacją, remontem, a także montażem i zakresem prac, które związane są z kontrolowaniem i pomiarem. Po ukończeniu kursu masz możliwość skorzystania z urządzeń instalacji i sieci. Tak więc masz uprawnienia do pracy na kotłach parowych, wodnych z paliwem stałym, płynnym i gazowym. Możesz również działać na sieci i instalacji cieplnych, wraz z urządzeniami, które mają za zadanie pomagać w wykonywaniu prac. Praca obejmuje również przemysłowe urządzenia odbiorcze pracy i gorącej wody, która ma moc powyżej 50 kw. Masz również możliwość prowadzenia prac na urządzeniach wentylacji, klimatyzacji, chłodniczej, które mają moc powyżej 50 kw. Podczas pracy możesz korzystać z pompy, ssawy, wentylatorów i dmuchaw.

Kurs sep – tematyka

Na kursie sep poruszane zostaną tematy, które są związane między innymi z prawem energetycznym, podstawowymi obowiązkami pracowników, którzy są odpowiedzialni za eksploatację urządzeń, a także zapoznasz się z przepisami BHP. Dowiesz się również czym się obsługa sieci cieplnych, turbin parowych, pomp, a także wentylatorów i sprężarek. Nie zabraknie również zajęć, które będą dotyczyły tematów związanych z bezpieczeństwem pobory próbek, a także przechowywania i zasady podstępowania z substancjami toksycznymi.