Projektant wnętrz Warszawa – jak wygląda projektowanie z architektem

Z projektantem wnętrz jest tak, że to on widzi potencjał tam, gdzie inni raczej dostrzegają problemy. Potrafi tak zaczarować przestrzeń, że przebywanie w niej sprawia samą przyjemność. Dba nie tylko o wygląd naszych pomieszczeń, ale również o ich funkcjonalność.

Po niżej przedstawimy pokrótce kolejne etapy powstawania autorskiego projektu wnętrz. Dzięki temu dowiesz się, czego możesz spodziewać się po współpracy oraz tego, kiedy trzeba podejmować kluczowe decyzje.

Projektant wnętrz Warszawa – od czego zaczyna się aranżacja

Przede wszystkim od rozmowy. Jeśli wiesz, w jakim stylu chcesz urządzić swoje wnętrza, musisz koniecznie powiedzieć o tym projektantowi wnętrz, ale jeśli nie ma sprecyzowanych oczekiwań, to nie masz się czym przejmować. W takiej sytuacji projektant przedstawi Ci zdjęcia różnych aranżacji i wspólnie określicie, co podoba ci się najbardziej. Ponadto projektant będzie chciał poznać metraż domu lub mieszkania, które będzie aranżował oraz planowane przeznaczenie poszczególnych pokoi. Ważny będzie również budżet, który przeznaczysz na remont. Zdarza się, że niektóre pracownie projektowe nie przyjmują zleceń niskobudżetowych. Na koniec otrzymasz indywidualną wycenę, a jeśli warunki będą Ci odpowiadać, podpiszecie umowę i będzie można przejść do realizacji.

Kolejnym etapem jest inwentaryzacja, dokładne pomiary, a także dokumentacja fotograficzna. Zdarza się, że inwestor niekiedy chce zaprojektować wnętrza już na etapie budowy. W takim przypadku projektant może pracować na podstawie materiałów otrzymanych od dewelopera. Projektant wnętrz Warszawa zadba również o wizualizację, która jest uzupełnieniem projektu koncepcyjnego.

Po akceptacji projektu dekorator https://mdom.pl/ stworzy dokumentację techniczną. Będzie ona zawierała rysunki i rzuty techniczne dla podwykonawców oraz pełną listę mebli, oraz materiałów wykończeniowych.

Dysponując dokumentacją techniczną, zakupów możesz dokonywać samodzielnie. Ekipa remontowa również otrzyma wszystko do odtworzenia projektu. Jednak najlepsze efekty daje zlecenie projektantowi nadzoru nad remontem. Dzięki temu bierze on również odpowiedzialność za sprawną realizację.