PORTALE PARTNERÓW

Folie okienne sklep internetowy – jak uszczelnić okno

Zastanawiasz się jak samodzielnie uszczelnić okno? Nie wystarczy tylko kupić piankę, taśmy, folie okienne i silikon do uszczelniania. Należy wiedzieć jeszcze, gdzie i jak ich użyć, aby uszczelnienie było prawidłowe, bo o pomyłkę bardzo łatwo.

Folie okienne sklep internetowy – w czym wybierać

Taśmy i folie należą do najbardziej specjalistycznych środków uszczelniających, dlatego rzadko można je kupić w sklepach budowlanych. Najczęściej możemy je spotkać w punktach sprzedaży stolarki otworowej i akcesoriów do drzwi i okien. Folie okienne sklep internetowy to tam z pewnością je znajdziemy. Jeśli już je zakupisz, musisz ściśle przestrzegać zaleceń producenta i kierować się jego instrukcją montażu.

A do wyboru mamy:

  • Samoprzylepne impregnowane taśmy z pianki poliuretanowej. Stosuje się je do wypełnienia szczelin w trakcie montażu lub nakleja na ościeżnice przed zamontowaniem okna.
  • Samoprzylepne taśmy butylokauczukowe. Te z kolei służą jako paroizolacja. Mocowane od wewnątrz do ramy okiennej bądź ościeżnicy i do ściany.
  • Samoprzylepne folie okienne paroszczelne. Używa się ich wewnątrz pomieszczeń w celu uszczelnienia styku ramy okiennej lub ościeżnicy ze ścianą.
  • Samoprzylepne folie okienne paroprzepuszczalne. Nimi izoluje się styk ościeżnic na zewnątrz domu. Jedną ich krawędź przykleja się do ściany, a drugą do ramy lub ościeżnicy po ich zamontowaniu.

Szukasz takich produktów? Wejdź na folie okienne sklep internetowy, a zapewne znajdziesz to, czego szukasz.